VOĽBY 2012  
 
  Tak to tu máme zase. Parlamentné voľby. Ktoréže to slobodné od roku 1989? Už to asi nikto nespočíta.  
  BAVÍ VÁS TO EŠTE?  
  Mňa už nie. Už dávno som prestal veriť na poctivosť dnešných politikov.  
  Čo teda s tým spravíme?  
  JA MÁM NÁVRH!  
     
  NECHOĎTE VOLIŤ!  
  Uvediem niekoľko dôvodov, prečo tak urobím:  
  1. Vždy po voľbách mi zvolený politik povie: dal si mi mandát, preto ťa teraz zastupujem. Budem si robiť to, čo sa mi páči, lebo ty občan si mi dal svoj hlas a zvolil si ma. Ja im svoj hlas nedám a hotovo!  
  2. Je úplne jedno, ako voľby dopadnú. Nech vyhrá hocikto, všetko pôjde v rovnakých koľajách ďalej. Obmenia sa trošku ministri, možno pribudne pár nových poslancov. Ale ostatné zostane po starom. Takže bude úplne jedno, či bude premiérom Fico, Dzurinda, Sulík alebo Matovič. Podľa mňa už dnes sú dohodnutí, čo urobia a je úplne jedno, kto bude vystupovať v televízii a tváriť sa ako pán premiér. Hlavné hry sa totiž odohrávajú mimo náš pozorovací uhol!  
  3. Ak by sme touto iniciatívou dosiahli, že sa volieb zúčastní iba nepatrná časť obyvateľov, bol by to signál, že už máme dnešnej politiky dosť. Že by sme konečne chceli vidieť politikov, ktorí majú chuť robiť veci rozumne, v prospech obyvateľov tejto krajiny, v prospech tých, ktorí pracujú, ktorí tvoria hodnoty, ktorí sa snažia robiť život krajším. Verím, že sa môžu objaviť noví ľudia. Tak im dajme týmto najavo, že už naozaj chceme pozitívnu zmenu.  
  4. Ak teda naozaj nemáte politika, ktorému dôverujete, tak prečo by ste mali za niekoho hlasovať? Je to ako keď by Vám ponúkli, že jednému z desiatich zlodejov môžete dať amnestiu. No nie. Ak je to zlodej, tak amnestiu mu nedáte a je to vybavené. Voľby sú Vaše právo, ale nie povinnosť!  
     
  ANKETA  
  Bez ohľadu na to, či s týmito názormi súhlasíte alebo nie, dajte mi vedieť svoj názor. Pošlite mi email, môže byť aj prázdny, môžete pripojiť aj pár slov.  
             
  - ÁNO, súhlasím s týmto názorom, volieb sa nezúčastním, aspoň si ušetrím pár hodín života:    
    pošlite email na: ano2012@zoznam.sk    
             
             
             
  - NIE, nesúhlasím s uvedeným názorom, voľby sú príležitosťou na rozhodovanie o budúcnosti a preto sa volieb zúčastním.    
    pošlite email na: nie2012@zoznam.sk    
     
 
  Vopred Vám ďakujem za Váš názor. Nesľubujem, že budem odpovedať na všetky Vaše otázky, neviem, aká bude odozva mojej iniciatívy. Ak by sa ukázalo, že ohlas je veľký, môžeme spolu niečo vymyslieť.  
  PS:  
  Už tu bola strana, ktorá sa presadila cez televíziu (ÁNO)  
  Už tu bola strana, ktorá sa presadila cez noviny (Obyčajní ľudia)  
  Je najvyšší čas skúsiť urobiť stranu, ktorá by sa presadila cez internet, komunikovala by s občanmi cez internet, pýtala by sa ľudí na názor cez internet, riešila by všetky potreby občanov on-line. NEZDÁ SA VÁM TO AKO ROZUMNÁ POLITIKA MODERNEJ DOBY?